domki Zachów Słońca Ustronie Morskie

Piękne plaże, leczniczy mikroklimat, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe

Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Miejscowość ta, będąca popularnym letnim kąpieliskiem z przystanią morską, znajduje się  pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem, na Wybrzeżu Słowińskim.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku, czy zainteresowań, ponieważ oferta atrakcji i sposobów na spędzanie czasu w Ustroniu Morskim jest bardzo bogata.

Do głównych atrakcji Ustronia Morskiego należy przede wszystkim strzeżona i bezpieczna plaża, na której wczasowicze mogą wylegiwać się, opalać i bawić całymi dniami. Dodatkowo mogą korzystać z takich atrakcji jak wodne zjeżdżalnie, przejażdżki bananem ciągniętym przez motorówkę, boisko do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną i wiele więcej. Poza atrakcjami typowo plażowymi na nadbrzeżnej promenadzie Ustronia Morskiego, turyści mogą doświadczyć porządnej dawki adrenaliny, zabawy i radości. Począwszy od wesołego miasteczka, przejażdżki konno, rowerami czy quadami, skończywszy na ogródkach gastronomicznych gdzie króluje karaoke i rodzinna zabawa, często do białego rana.

Dla Gości, którzy preferują spokojniejszy wypoczynek Ustronie Morskie proponuje wybrać się na długi spacer brzegiem plaży, gdzie towarzyszyć im będzie zachodzące słońce, cieplutki piasek uginający się pod stopami i powietrze wypełnione pierwiastkami jodu, które mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze ciało.

Dla tych, którzy potrzebują wzmożonej dawki odżywczej energii, hotele SPA w Ustroniu Morskim oferują bogatą ofertę zabiegów w gabinetach odnowy biologicznej. Pod okiem wyspecjalizowanej kadry Goście mogą skorzystać z zabiegów odprężająco – relaksujących, regenerujących czy odmładzających.

Niezwykłą wygodą dla wypoczywających tu turystów  jest bardzo rozwinięta gastronomia. Wystarczy przejść dosłownie kilka metrów z plaży by znaleźć się w klimatycznej restauracji czy ogródku gastronomicznym.

Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim?

MOLO SPACEROWE

Ustronie morskie posiada dwa mola spacerowe dwa mola spacerowa. Oba obiekty obejmują długość około 100 metrów. Jedno z nich znajduje się w pobliżu przystani rybackiej, drugie przy ulicy Nadbrzeżnej. Jes tu również prywatne molo, którego długośc wynosi 400 metrów. Na molo znajduje się restauracja.

AQUAPARK HELIOS

Tutaj zabawa trwa cały rok. Kompleks posiada basen zewnętrzny oraz krytą pływalnę a w niej basen sportowy, basen rekreacyjny z gejzerami, dyszami do masażu, 2 zjeżdżalnie, 3 jacuzzi. na ternie obiektu dostępne sa również inne atrakcje jak: bowling, korty tenisowe, boiska sportowe czy siłownia. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku.

POMERANIA FUN PARK

Największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości są dwie restauracje oraz liczne punkty gastronomiczne. Pomerania Fun Park to również strefa gdzie organizowane są imprezy i koncerty.

SKANSEN CHLEBA

Obiekt stylizowany na budynek XIX-wieczny: wykonany z bali, z dachem pokrytym strzechą. Miejsce, gdzie każdy może zobaczyć i doświadczyć całego etapu produkcji chleba - począwszy od zmielenia mąki, a skończywszy na degustacji własnoręcznie wykonanego produktu. W ofercie skansenu znajdują się również prelekcje dotyczące historii młynarstwa i piekarnictwa.

OGRODY HORTULUS

Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1ha) w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa. Z tarasu wieży podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody m.in.: Kamienny Krąg, ogród kalendarza celtyckiego, olbrzymie rabaty bylinowe, rozarium czy Ogrody New Design

KOŚCIÓŁ FILIALNY Z XIV W RUSOWIE

Jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Możemy obejrzeć tam renesansowy dzwon odlany w 1592r. oraz drewniany, wiszący świecznik wykonany w formie okręgu, na którym znajduje się dwanaście profitek na świece.